Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge Tanıtıldı

 • Samsung Galaxy S6 Edge 3
  Samsung Galaxy S6 Edge
 • Samsung Galaxy S6-1
  Samsung Galaxy S6
 • Samsung Galaxy S6-2
  Samsung Galaxy S6
 • Samsung Galaxy S6-3
  Samsung Galaxy S6
 • Samsung Galaxy S6 Edge 1
  Samsung Galaxy S6 Edge
 • Samsung Galaxy S6 Edge 2
  Samsung Galaxy S6 Edge

Samsung, Barselona Mobile World Congress’te Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge modellerini tanıttı.
Samsung tanınmış ve bilindik Galaxy serisi telefonlarının tepe noktasındaki modellerini yeniledi ve tıpkı Note 4 ile birlikte tanıttığı Note Edge modeli gibi S6 ile birlikte kıvırımlı ekrana sahip S6 Edge modelini tanıttı.

Samsung Galaxy S6

Samsung Galaxy S6 modeli 5,1 inçlik Quad HD (2 560 x 1 440) Super AMOLED Gorilla Glass 4 ekran ile geliyor ve arka yüzü de cam yüzeye sahip. İşlemci olarak Quad-core 2.1 GHz Cortex-A57 kullanılırken, grafik işlemci olarak Mali T-760 kullanılıyor. 3 GB ram ile gelecek Samsung Galaxy S6 32 GB, 64 GB ve 128 GB deoplama seçenekleri ile gelecek. 2550 mAh pile sahip olacak olan telefon Android Lollipop (v5.0.2) işletim sistemi ile çalışacak. Kamera kısmında da iyileştirmeler yapan Samsung ana kamerayı 16 MP ve Selfie akımı ile birlikte kullanımı artan ön kamerayı da 5 MP olarak güncellemiş.
Samsung Galaxy S6’daki en büyük değişikliklerden biri ise araka kapağın artık açılamaması ve pilin değişememesi. Bununla birlikte Su ve toz geçirmezlik özellikleri de Galaxy S6’da sunulmuyor.

Samsung Galaxy S6 Edge

Samsung Galaxy S6 Edge tıpkı Note Edge gibi kıvrımlı ekrana sahip fakat bu telefonda Samsung telefonun sağ ve sol taraflarının ikisini de kıvrımlı ekran yapmış. Özellikleri Galaxy S6 neredeyse tamamen aynı fakat pili 2600 mAh olarak sunuluyor.

Genel Değerlendirme

İki telefona da baktığımız da Samsung’un metal kasa kullanmasının dayanıklılık açısından daha iyi bir performans sunacağını aynı zamanda arka yüzünde cam tercih edilmesinin tasarımsal açıdan telefonları bir adım daha ileri götürdüğünü söyleyebiliriz. Fakat arka kapağın açılamaması ve pilin değiştirilebilir olmayışı Samsung tercih edenler açısından negatif bir etki olabilir. Bununla birlikte Samsung daha önceki Galaxy tepe modellerinde sunduğu toza ve suya dayanaklılık özelliklerini de kullanıcılara sunmuyor. Samsung bu telefon modelleri ile birlikte kendi ödeme sistemi Smasung Pay’i de duyurdu. Tıpkı Apple gibi Samsung’da kendi ödeme sistemini kullanıcılara sunarak mobil ödeme pazarından pay elde etmeye çalışacağa benziyor.

Telefonun piayasa sunulma tarihi 10 Nisan olarak açıklandı.

Bir Cevap Yazın