Google Aracınızı Nereye Park Ettiğinizi Hatırlayacak

Google Asistan servisi hizmeti aracılığı ile artık aracığınızı park ettiğiniz yeri hatırlayacak. Google akıllı telefonlarda bulunan sensörler yardımı ile aracınızı park ettiğiniz konumu hatırlayacak. Bu özellik Google Arama’nın son versiyonu ile birlikte Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda kullanılabilir durumda.

Google Asistan’da park yeri konumu

Park ettiğiniz arabanızın yaklaşık konumunu bulmak için Google Asistan’ı kullanabilirsiniz. Google Asistan’da ana ulaşım modunuz sürüş ise park yeri konumuna ilişkin kartları görürsünüz.

google park yeri konumu

Google Asistan’da ilgili kart gösterildiğinde, arabanızın yaklaşık konumunu belirten mavi renkli bir daire görürsünüz. Daha önce park ettiğiniz diğer konumları görmek için Daha önce park edilen yerler’e dokunun. Park yeri konumunuza ilişkin kartların konum verileri başka hiç kimseyle paylaşılmaz.

İlerleyen zamanlarda bu servisin geliştirilmesi ile Google araç takip sistemi sektöründe de boy gösterebilir. Hatta bu sistemi Google Apps işletme sürümüne entegre edilmiş olarak bile görebiliriz.

Bu hizmetin kullanımı ile detaylı bilgiye buraya tıklayarak Google’ın yardım sayfalarından ulaşabilirsiniz.

2 Cevaplar

  1. İlhan Ersoy dedi ki:

    Park yerini ara sıra gösteriyor devamını göstermesi için nasıl bir uygulama gerekir

  2. Nurettin dedi ki:

    Cok guzel

Bir Cevap Yazın